Taekwon-do verseny eredményei

Csabai taekwon-dos érmek az Eagles Kupán

A modern Üllői Városi Sportcsarnok adott otthont a második alkalommal megrendezésre kerülő „Eagles Cup” nemzetközi ITF Taekwon-do versenynek. Amely a tavalyihoz képest két naposra bővült és az ifjúsági és felnőtt korcsoportok mellett a 14 év alattiak is küzdőtérre léphettek.Szintén újdonság volt, hogy idén már nem csak egyéni számokban, hanem csapat formagyakorlatban és csapat küzdelemben is elindulhattak a versenyzők. A versenyen jelen volt Harmat László VIII.DAN, a Magyar ITF Taekwon-do Szövetség elnöke, a magyar taekwon-do megalapítója is.3 ország 19 klubjának több, mint 200 versenyzője között két békéscsabai is elindult.  Takács Barbara a Békéscsabai  Lakótelepi SE versenyzője a magyar válogatott ifjúsági versenyzőjeként csapat formagyakorlatban lépett tatamira másik négy társával együtt. A kis csapat 5 különböző klubból állt össze és a nyári szorgalmas együtt gyakorlás eredménye az lett, hogy egy erős női válogatott csapatként  fölényesen megnyerték a csapat formagyakorlat kategóriát. Ez egy nagyon jó gyakorlás volt az októberi Európa Bajnokság előtt. Dávid Nóra a Viharsarok Budo SE versenyzője -58kg-os küzdelemben I. helyezést és a Sasok csapatában a felnőtt női csapatküzdelemben III. helyezést ért.