Benedek Zsolt Full-contact Magyar Bajnok!

Debrecenben rendezték megg a Magyar Kick-box Szakszövetség 2011.évi felnőtt  full-contact Magyar Bajnokság döntőit  és a II. osztályú felnőtt és junior „Ring” Magyar Bajnokságot. A Békéscsabai Lakótelepi SE két versenyzője is erdményesen szerepelt. A II. osztályú Országos Bajnokságon a junior korú  és tapasztalatlannak számító Árgyelán Olivér K-1 szabályrendszerben   2:1 arányú pontozással  nyert  Fúró Szilárd,  a nyíregyházi Gönczi Team versenyzője ellen és lett II. oszt.junior országos bajnok. A kemény mérkőzésen mindkét versenyző nagyon akart, heves küzdelem jellemezte- a vége Olivérnek sikerült jobban és ezzel nyert.
A Felnőtt full-contact szabályrendszerben nem csak a bajnoki cím dőlt el,hanem az is, hogy ki szerzi meg az indulás jogát a novemberi Írországban, Dublinban megrendezésre kerülő felnőtt világbajnokságon. Benedek Zsolt (Békéscsabai Lakótelepi SE) ismét a jólismert, kemény ellenféllel, Laszák Zoltánnal (Szigetszentmiklós-Tököl SE) csapott össze. Meggyőző fölénnyel 3:0-ás pontozással nyerte meg a full-contact döntőt! Benedek Zsolt  fölényére jellemző, hogy 10-12 pont előnnyel nyerte. Főleg kézzel domináltBenedek, a közeli összecsapásokból rendre Ő került ki győztesen. A két
fiú az év legjobb full-contact mérkőzését produkálta, így Zsolt, Szabó Lászlóval együtt válogatott lett.
Benedek Zsolt meccsét a Gyulai Húskombinát Zrt. támogatta.