A.J.K.A. Shotokan karate érmek Berlinből!

A hét végén  került megrendezésre Berlinben egy nagy nemzetközi shotokan karate verseny ahol 6 ország résztvevői vettek részt a megmérettetésben, köztük az AJKA (American JKA Karate Association)  magyar válogatott csapata is, amely budapesti, nagykanizsai, szegedi, gyulai és békéscsabai versenyzőkből állt. A  versenyen 150 amerikai, olasz,cseh, dán,lengyel,német, svájci,  holland,és magyar karatéka lépett a három tatamira   Sensei Sáfár László IX.DAN megnyitó beszéde után kezdődött a verseny.A magyar válogatott nem vallott szégyent, hiszen megérdemelt érmekkel jöhettek haza. A Torma György mester vezette gyulaiak közül Imre Márton  15-17 éves korosztály egyéni katában (formagyakorlat) 3. helyezett lett,csakúgy,mint a csapat katában, a 15-17 éves korosztályban. A bronzérmes csapat tagjai voltak: Imre Márton.,Veres József, és Pásztor Csaba.  Eme versenyszámban a dobogó második és legfelső fokán is magyar csapat állhatott fel. A fiúk egyéni kumitében (küzdelem) és katában is indultak, ott a középmezőnyben sikerült végezniük  A Békéscsabai Lakótelepi SE shotokan karate szakosztálya, akiket Farkas András mester készített fel, szintén eredményesen szerepelt. Egyéniben .Zahorán Kitti  15-17 éves korosztály küzdelmeiben 3.helyezett lett,a döntőbe jutásért csak a későbbi győztes amerikai versenyzőnő tudta megállítani, minimális különbséggel, Győrfi Nándor, és Tót Norbert a 13-14 éves korosztályban a közép mezőnyben végeztek mind katában és küzdelemben. Összesítve a magyar válogatott nagyon szép sikereket ért el  ezen a versenyen,hiszen ,más kategóriákban is szép számmal szereztek érmet hiszen a 22 versenyzőből tizenhatan hoztak érmet haza