Kick-box Golden Glove

Felvették a kesztyűt – szép kezdés a Golden Glove-on

24 harcos 24 érmet hozott

Jól sikerült az idei kick-box szezon első versenye a békéscsabai és újkígyósi point-fighting versenyzők számára. Az olaszországi Conegliano városában megtartott versenyre 24 versenyző utazott ki. Mint arról korábban hírt adtunk, a Viharsarki Harcosok a szövetség nemrégiben elhunyt elnöke, Dr Leyrer Richárd emlékének ajánlották ezt a versenyt.

Debreczeni Dezső, a csapat vezető edzője elmondta, hogy ez a verseny mutatja meg, hogy hol tart a felkészülésben a csapat. Mivel a versenyzők 9-18 éves fiatalok, így évről-évre más-más kor- illetve súlycsoportban kell megméretniük magukat. Ez az első verseny egyfajta szortírozás, hogy kinek melyik súlycsoport felelhet meg a legjobban. A hétvégi tapasztalatok alapján indul el az igazi „sakkozás”, a versenyzők beállítása, az erőfelmérés.

A verseny 8 tatamin zajlott, az eddigiekben soha nem látott technikai- és informatikai háttérrel. Újdonság volt, hogy az edzők mellett kívülállók is nyomon tudták követni a weben – akár magyar nyelven – a nevezéseket, a sorsolást, az eredményeket. A verseny honlapján minden tatamit külön kamera vett, amit élőben figyelhettek az otthon maradott szülők, szurkolók.

A Debreczeni Team jó eredménnyel zárt. Hegedűs Hanga – 28 kg-ban Aranykesztyűs, míg -32 kg-ban bronzérmes lett, testvére Botond C2 -42 és -47 kg-ban „lemásolta” az eredményét. Laurincz Zoltán talán élete legjobb formájában játszva duplázott: két aranyéremmel zárta a napot. Húga Laurincz Boglárka sem adta alább: -55 kg-ban és -60 kg-ban is a dobogó felső fokára állhatott. Török Dóra a C1 +47 kg-ban hozhatta el az aranyat. Opauszki Dávid úgy döntött, hogy minden éremből begyűjt egyet, így arany-ezüst-bronz teljes kollekciót hozhatott haza.

Kürti Bonita C1 +47 kg-ban ezüstérmet szerzett. Laurincz Péter C1 -32 kg-ban ezüst- míg -37 kg-ban bronzérmet nyert, csakúgy, mint C2 -63 és -69 kg-ban a Hrabovszki Donát, aki a tavalyi VB-n még -47 kg-ban (!) lett bronzérmes.

Stumpf Márk a tavalyi Világbajnok egy súllyal feljebb a harmadik helyen végzett,  csakúgy, mint a hasonló cipőben járó Czár Tibor, Krucsai Gergő és Csák Bence is. Szentpéteri Bence két súlyban is bronzérmet hozhatott haza. Viczián Dániel élete első nagy versenyéről bronzéremmel tért haza.