Diákok I.T.F. Taekwon-Do Olimpiája Medgyesegyházán

Diákok I.T.F. Taekwon-Do Olimpiája Medgyesegyházán

2017. november 11-én szombaton került megrendezésre a Magyar I.T.F. Taekwon-do Szövetség egyik kiemelt eseménye a Diákok I.T.F. Taekwon-do Olimpiája Medgyesegyházán a Schéner Mihály Általános Iskola Sportcsarnokában. A rendező Spárta Taekwon-do Team edzője, Rusz István mester számolt be a nagy eseményről:

A kiemelt versenyre az ország minden pontjáról érkeztek. A versenyen 23 klub 160 versenyzője indult el a formagyakorlat és a küzdelmi versenyszámokban.

Békés megyét a Békéscsabai Lakótelepi SE Taekwon-do Szakosztálya, az Orosházi TÉT SE, a Battonyai Barátság SE, a Kétegyházi Dragon Taekwon-do Klub, a Békéscsabai Viharsarok Budo SE, a Magyarbánhegyesi Corvin Taekwon-do Klub és a hazai Medgyesegyházi Spárta Taekwon-do Team versenyzői képviseleték.

A rendezvényt Sütő Mária Márta Alpolgármester Asszony nyitotta meg. A verseny pörgősen, óraműpontossággal zajlott, mely köszönhető volt a szervezett bírói munkának, a szervezőknek illetve a fegyelmezett és sportszerű közönségnek.

A rendezvényt megtisztelte jelenlétével a Magyar I.T.F. Taekwon-do Szövetség két alelnöke Máté Zoltán VI. dan és Fülpesi Tibor VI. dan mesterek.

kétegyházi Dragon Taekwon-do klub

battonyai Barátság SE

Az alábbi Békés Megyei vonatkozású eredmények születtek:

TÉT SE Orosháza / mester Máté Tibor III.dan/

Máté Tibor formagyakorlat ifi fiú 3-1 gup 1. helyezés

Máté Tibor küzdelem ifi fiú +75 kg 3. helyezés/

Viharsarok Budo SE / mester Dávid Nóra IV.dan/

Magda Krisztina felnőtt nő formagyakorlat  9-8-7 gup 1. helyezés

Magda Krisztina felnőtt nő küzdelem -56kg 2. hely

Kétegyháza Dragon Taekwon-do Klub / mester Nagy László IV.dan/

Gyermek lány küzdelem:

Cseresznyès Lea – 25 kg 1.hely

Poptyilikán Kincső -30 kg 3.hely

Szelezsán Hanna – 35 kg 2. hely

László Rubina + 40 kg 1.hely

Gyermek fiú küzdelem:

Árvai László -28 kg 3.hely

Serdülő lány küzdelem:

Nagy Viola Mária + 50 kg 3.hely

Serdülő fiú küzdelem:

Bacsa Mátyás – 36 kg 3.hely

A Magyarbánhegyesi Corvin Taekwon-do Klub / mester Tamás József IV. dan/

Serdülők:

leány 6-4. gup formagyakorlat: 1. Barta Dorina

leány -50 kg küzdelem: 1. Barta Dorina

fiú -52 kg küzdelem: 3. Tamás Apor József

Ifjúságiak:

leány 1. Dan formagyakorlat: 1. Süli Tamara

leány +65 kg küzdelem: 2. Süli Tamara

fiú 9-7. gup formagyakorlat: 2. Ferenczi István

fiú -50 kg küzdelem: 3. Ferenczi István

Felnőttek:

női 1-3. Dan formagyakorlat: 1. Tamás Boglárka

női -56 kg küzdelem: 1. Tamás Boglárka

férfi 6-4. gup formagyakorlat: 2. Balán Roland

férfi -70 kg küzdelem: 3. Balán Roland

Békéscsabai Lakótelepi SE ITF Taekwon-do Szakosztály / mester Krajcsó István IV. dan/

Máté Sára ifjúsági leány -60 kg. I. hely Valyuch Áron serdülő fiú -34 kg. II. hely Várhelyi Anna serdülő leány -34 kg. II. hely

Barátság SE / mester Rádai Imre III.dan/

Mezei Nikolett: Küzdelem ifi lány -65 kg 1.hely, formagyakorlat 2.hely

Mezei Tamás: Küzdelem gyerek fiu -38 kg 1.hely

Mezei Zsolt: Küzdelem gyerek fiu -33 kg 1.hely

Farkas Csenge: Küzdelem gyerek lány -30 kg 1.hely, formagyakorlat 3.hely

Lénárdt Olivér: küzdelem gyerek fiu +43 kg 2.hely

Tóth Balázs: Küzdelem ifi fiu -62 kg 1.hely, formagyakorlat 1.hely

Kurunczi Gábor: küzdelem ifi fiu -70 kg 3.hely

Kurunczi Noémi: küzdelem gyerek lány -28 kg 2.hely

Bíró Bence: formagyakorlat 1.hely

Berki Viktória: küzdelem serdülő lány -35 kg 3.hely

Zsurzs Mihály: küzdelem ifi fiu -70 kg 2.hely

Marosin Bella: küzdelem gyerek lány-30 kg 2.hely, formagyakorlat 1.hely

Tóth Lajos: küzdelem gyerek fiu -38 kg 3.hely, formagyakorlat 2.hely

Medgyesegyháza Spárta Taekwon-do Team /mester Rusz István IV.dan/

Lipták-Galló Gréta: formagyakorlat 9-8-7. gup II. hely, gyermek leány küzdelem -30 kg III. hely

Kiss Félix: formagyakorlat 9-8-7.gup III. hely, gyermek fiú küzdelem -33 kg II. hely

Bartolák Ildikó: serdülő leány -35 kg III. hely

Szabó Vivien: serdülő leány +50 kg III.hely

Bacsai Milán: formagyakorlat ifjúsági fiú 9-8-7. gup III. hely

Milecz Marcell: formagyakorlat serdülő fiú 9-8-7. gup III. hely, küzdelem serdülő fiú -48 kg II.hely

Kiss Klaudia: gyermek leány küzdelem -25 kg-ban III. hely

Kiss Imre Zsombor: serdülő fiú küzdelem + 50 kg-ban III. hely

Pápai Patrik: formagyakorlat ifjúsági fiú I-III.dan II. hely

Hack Pálma: serdülő lány küzdelem -40 kg-ban I.hely

Hack Dániel ifjúsági fiú -56 kg-ban I. hely, illetve -62 kg-ban III.hely

Szép Lea serdülő leány formagyakorlat 9-8-7. gup II. hely

Pap Eszter: formagyakorlat 9-8-7. gup serdülő leány III. hely

Tóth Roland: ifjúsági fiú formagyakorlat I-III. dan III.hely, ifjúsági fiú küzdelem -68 kg II. hely

Tripon Iringó: serdülő leány küzdelem -35 kg-ban I. hely

Tánczos László: felnőtt férfi – 70 kg-ban II. hely

A megyei versenyzők eredményeit látva nyilvánvaló, hogy a Taekwon-do szintén nagy népszerűségnek örvend a térségben.

Az ünnepélyes eredményhirdetést utánRusz István IV. dan mester a Spárta Taekwon-do Team vezetője köszönetét fejezte ki a kluboknak a résztvételért, illetve a külön köszönet illette rendezvény támogatóit: Medgyesegyháza Város Önkormányzata, Schéner Mihály Általános Iskola Intézményvezetője, Békés Megyei Harcművész Szövetség, Barátság SE, Nebulókért Alapítvány, Icuka Cukrászda, Csipke Csemege, Tripon György és Katona Endre munkatárs.