Kick-box Diákolimpia döntő

Kick-box Diákolimpia döntő

Békéscsabán, a városi Sportcsarnokban és a mellette található vívócsarnokban került megrendezésre a Kick-box Diákolimpia Országos Döntője,  általános és középiskolás korosztály részére. Igen, a rendezők a vívócsarnokot is kibérelték, mert ott zajlott a zenés formagyakorlatok  versenye. A Sportcsarnokban pedig hat küzdőtéren csapott össze a 300 versenyző, 476 nevezést leadva. Miután a magyar kick-box utánpótlás az első ötben található nemzetközi szinten, és ez a Diákolimpia Döntő egyben válogató verseny is az augusztusi, belgrádi utánpótlás világbajnokságra, pörgős, izgalmas és gyakran túlfűtött hangulatú mérkőzéseket láthatott a szép számú közönség. A versenyorvosok sem unatkoztak, hiszen kemény küzdősport lévén akadt munkájuk bőven a hosszúra nyúlt versenynapon.

  A diákolimpiai Himnusz zenéjére, megyénként, mazsorettek és ovis kick-box palánták felvezetésével vonultak be a versenyzők. Az ünnepélyes megnyitó kor Herczeg Tamás országgyűlési képviselő, Varga Tamás, Békéscsaba Megyei Jogú Város sportért felelős alpolgármestere és Galambos Péter, a Magyar Kick-box Szövetség elnöke köszöntötte beszédben a résztvevőket. A Békés Megyei Harcművész Szövetség elnöke, Gregor László a “Kiváló Harcművész” díjat adta át múlt év legeredményesebb női és férfi versenyzőjének, Mezei Nikolettnek és Puravecz Péternek. Serleggel ismerték el Galambos Péter elnöknek és Zrínyi Miklós mesteredzőnek  Békés megye harcművészeit segítő több évtizedes munkáját. Szabó Gábor főbíró bemutatta a népes versenybírói kárt, majd még kezdődött a a késő estig tartó verseny.  A rendező békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület tagjai mindent megtettek a sikeres rendezés érdekében és ez úton is köszönik a Magyar Diáksport Szövetség maximálisan segítő hozzáállását, amivel végig segítette a Debreczeni Dezső vezette szervező bizottság munkáját. Szükség is volt erre a segítségre, hiszen először rendeztek ilyen feltételekkel kick-box diákolimpiát, és a sikeres versenyt látva remélhetőleg nem utoljára!

A Diákolimpia©  döntőt támogatta:

Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata, Magyar Diáksport Szövetség, Magyar Kick-box  Szövetség, József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület, JALTE-Debreczeni team szülői kollektívája, Békés Megyei Harcművész Szövetség, Fa, Henkel-Mayer Gábor, Tatár pékség, BUX pékség, Archibona KFT, Zsilák Ádám Mester klub, HED-LAND Sportcsarnok SE Mezőberény, Kondorosi Kick-box  SE, Alföld Vívó Akadémia, Gyöngyfüzér Kézimunka és Rövidárubolt, Újkígyós Városgazdálkodási és Fejlesztési Kft, Park étterem és kávézó, Újkígyós, Olimpia pizzéria, Újkígyós, Szabó Tünde Zsuzsanna – Napközi Konyha Újkígyós, Muntyán György autószerelő mester, Satis mobil interprojekt kft.

EREDMÉNYEK:

POINT-FIGHTING  szabályrendszer

Gyermek korosztály

lányok

24 kg

  1. Jancsó Csenge (Békéscsaba, Lencsési Ált.Isk.)

30 kg

  1. Kozsuch Kincső (Kondoros,Petőfi István Ált.Isk.)
  2. Laurinyecz Emma (Kétsoprony, Szent István Katolikus Isk.)

fiúk

24 kg  3. Bádon Máté (Békéscsaba, Jankay Tibor Ált.Isk.)

27 kg 1. Szikora Bence (Békéscsaba, Jankay Tibor Ált.Isk.)

36 kg

  1. Petrovszki Márton (Kétsoprony, Szent István Katolikus Isk.)
  2. Kacsó Viktor Jan (Újkígyós, Széchenyi István Ált.Isk.)

+36 kg  3. Tóth Ákos (Újkígyós, Széchenyi István Ált.Isk.)

Kadet 1 (serdülő) korosztály

lányok

28 kg

  1. Debreczeni Frida (Békéscsaba, Lencsési Ált.Isk.)

32 kg

  1. Fördős Jázmin (Újkígyós, Széchenyi István Ált.Isk.)
  2. Kása Hanna (Békéscsaba, Lencsési Ált.Isk.)

42 kg  2. Szabó Szófia (Békéscsaba, Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn.)

47 kg  3. Jancsó Lili (Békéscsaba, Szlovák Ált.Isk.)

+47 kg

  1. Hegedűs Ramóna Szonja (Újkígyós, Széchenyi István Ált.Isk.)
  2. Faragó Fatima (Szabadkígyósi Ált.Isk.)

fiúk

28 kg  2. Petró Bálint (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

32 kg

  1. Matuska Máté (Békéscsaba, Petőfi utcai Ált.Isk.)
  2. Szaszák Dominik (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)
  3. Pántya Márk (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

37 kg

  1. Gyeraj Ákos (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

       42 kg 3. Hajdú Szilárd (Mezőberényi Ált.Isk.)

47 kg  3. Vandlik Dávid (Újkígyós, Széchenyi István Ált.Isk.)

+47 kg

  1. Szák Péter (Békéscsaba, Petőfi utcai Ált.Isk.)
  2. Szák Dániel (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

Kadet 2 (ifjúsági) korosztály:

lányok

37 kg

  1. Petró Lilian (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)
  2. Kozmann Mónika (Kondoros,Petőfi István Ált.Isk.)

46 kg

  1. Pántya Réka (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)
  2. Koszti Iringó (Újkígyós, Széchenyi István Ált.Isk.)
  3. Szaszák Nikolett (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

50 kg 1. Viczián Vivien (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

60 kg 2. Péter Magdolna (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

+65 kg  1. Koszecz Boglárka (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

fiúk

42 kg 1. Malatyinszki Bendegúz (Kondoros,Petőfi István Ált.Isk.)

  1. Bánki Donát Brendon (Békéscsaba, Lencsési Ált.Isk.) 3. Pap Botond (Újkígyós, Széchenyi István Ált.Isk.)

47 kg

  1. Csiernyik Zsombor (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)
  2. Marosi László (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

52 kg 3. Bánfi Bence (Újkígyós, Széchenyi István Ált.Isk.)

57 kg 2. Viczián Dániel (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

63 kg  2. Loneán Tamás (Békéscsabai Trefort Ágoston Szakg.)

69 kg

  1. Szák Tamás (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)
  2. Erdélyi Máté (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

Junior korosztály

nők

50 kg

  1. Pap Nikola (Békéscsaba, Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn.) 2. Hegedűs Hanga Alexandra (Békéscsaba, Belvárosi Gimn.)
  2. Leszkó Kitti (Békéscsaba, Szent-Györgyi Albert Gimn.)

70 kg

  1. Török Dóra Melinda (Békéscsaba, Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn.)

férfiak

63 kg 3. Tóth Dusán (Békéscsaba, Andrássy Gyula Gimnázium)

69 kg  1. Laczó Tamás (Békéscsabai Nemes Tihamér Szakgimn.)

74 kg.   2. Varga Mátyás (Békéscsaba, Kós Károly Szakképző)

84 kg 2. Domokos Krisztián (Békéscsaba, Andrássy Gyula Gimnázium)

89 kg 1. Czár Tibor (Békéscsaba, Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn.)

94 kg.    1. Magyar István (Békéscsaba, Belvárosi Gimn.)

LIGHT-CONTACT szabályrendszer

Kadet 1 (serdülő) korosztály

lányok

+47 kg. Hegedűs Ramóna (Újkígyós, Széchenyi István Ált.Isk.)

fiúk

32 kg

  1. Szaszák Dominik (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)
  2. Matuska Máté (Békéscsaba, Petőfi utcai Ált.Isk.)
  3. Pántya Márk (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

42 kg 1. Hajdú Szilárd (Mezőberényi Ált.Isk.)

47 kg  1. Mezei Tamás (Battonya, Mikes Kelemen Katolikus Gimn.)

 

Kadet 2 (ifjúsági) korosztály

lányok

37 kg

  1. Kozmann Mónika (Kondoros,Petőfi István Ált.Isk.)
  2. Petró Lilian (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

46 kg 1. Pántya Réka (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

+65 k   2. Koszecz Boglárka (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

fiúk

42 kg 1. Malatyinszki Bendegúz (Kondoros,Petőfi István Ált.Isk.)

47 kg. 3. Csiernyik Zsombor (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

57 kg 3. Szegedi Tamás (Békéscsaba, Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn.)

63 kg 1. Solymosi Norbert (Békéscsabai Kemény Gábor Szakgimn.)

+69 kg  3. Szabó Martin (Battonya, Mikes Kelemen Katolikus Gimn.)

Junior korosztály:

nők

50 kg. 3.Pap Nikola (Békéscsaba, Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn.)

65 kg 1. Mezei Nikolett (Battonya, Mikes Kelemen Katolikus Gimn.)

férfiak

89 kg 2. Czár Tibor (Békéscsaba, Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn.)

KICK-LIGHT szabályrendszer

Kadet 1 (serdülő) korosztály:

 

lányok

+47 kg  1. Dohányos Anna (Békéscsaba, Lencsési Ált.Isk.)

fiúk

47 kg  1. Mezei Tamás (Battonya, Mikes Kelemen Katolikus Gimn.)

Kadet 2 (Ifjúsági) korosztály:

lányok

37 kg

  1. Kozmann Mónika (Kondoros,Petőfi István Ált.Isk.)
  2. Petró Lilian (Békéscsaba, Erzsébethelyi Ált.Isk.)

65 kg 1. Szatmári Bianka Barbara (Békéscsaba, Szent-Györgyi Albert Szakgimn.)

fiúk

42 kg  2. Malatyinszki Bendegúz  (Kondoros,Petőfi István Ált.Isk.)

57 kg  2. Szegedi Tamás  (Békéscsaba, Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn.)

+69 kg

  1. Olsák Benjámin (Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Ált.Isk.)
  2. Szabó Martin (Battonya, Mikes Kelemen Katolikus Gimn.)

Junior korosztály

nők

  • kg Szeleczki Lilla (Mezőberény, Petőfi Sándor Evangélikus Gimn.)

65 kg 1. Mezei Nikolett (Battonya, Mikes Kelemen Katolikus Gimn.)

70 kg   2. Kürti Bonita (Békéscsaba, Szent-Györgyi Albert Szakgimn.)

férfiak

89 kg  3. Czár Tibor (Békéscsaba, Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn.)

 

FORMAGYAKORLAT szabályrendszer

Creative Forms

Kadet 1 (Serdülő) korosztály

lányok

  1. Cseresznyés Lea (Kétegyházi Román Nemzt.Ált.Isk.)

Kadet 2 (Ifjúsági) korosztály:

lányok

  1. Horváth Fruzsina (Füzesgyarmat, Kossuth Lajos Ált.Isk.)
  2. Árvai Fruzsina (Békéscsaba, Széchenyi István Szakgimn.)

Creative Forms Weapon

Gyermek korosztály: fiúk

  1. Petrovszki Márton (Kétsoprony, Szent István Katolikus Isk.)

Hard Style

Gyermek korosztály: lányok

  1. Laurinyecz Emma (Kétsoprony, Szent István Katolikus Isk.)

fiúk

  1. Lázár Noel (Kondoros,Petőfi István Ált.Isk.)

Kadet 1 (Serdülő) korosztály

lányok

  1. Cseresznyés Lea (Kétegyházi Román Nemzt.Ált.Isk.)

Kadet 2 (Ifjúsági) korosztály:

lányok

3.Koszti Iringó (Újkígyós, Széchenyi István Ált.Isk.)

Juniorok

férfiak

  1. Brebovszky Zoltán (Szeged, Vasvári Pál SZKI)

Hard Style Weapon

Gyermek: fiúk

  1. Lázár Noel (Kondoros,Petőfi István Ált.Isk.)
  2. Petrovszki Márton (Kétsoprony, Szent István Katolikus Isk.)