Shotokan karate verseny Békéscsabán

Shotokan karate verseny Békéscsabán

Békéscsabán, a Szabó Pál Téri általános Iskola tornacsarnokában került megrendezésre az Andó László Shotokan Karate Emlékverseny, amit a két éve elhunyt békéscsabai shotokan karate mester emlékére rendeznek meg barátai és egyesülete, a Békéscsabai Lakótelepi SE. Idén is voltak külföldi résztvevői a megmérettetésnek, hagyományosan a szerbiai Nagybecskerekből, Zrenjaninból érkezett a Kesic Bogdan VIII.DAN vezette  patinás Bánátski Cvet   Karate klub. A romániai Nagyszalontáról pedig a helyi shotokan karate klub jött el, első ízben. A verseny előtti napon a Duna-Tisza-Körös Maros Karate Liga vezetői egyeztettek arról,milyen versenyeket és táborokat rendeznek meg a jövőben.Új együttműködési megállapodást kötnek majd.  Maga a verseny a formagyakorlat versenyszámokkal kezdődött, s az eredményhirdetés után következett a küzdelmi (kumite) verseny. A rendezvény a maga nemében kuriózum volt abban is, hogy több szövetségből jöttek a Torma Gyögy vezette bírói kar tagjai, s nem csak shotokan karatésok indultak el. A versenyt a jövőben is megrendezik a szervezők. A DTKM Liga következő versenye október 30-án, a romániai Szalontán lesz, a Sándor Péter Emlékverseny.

Eredmények:

Formagyakorlat, Kata:

Kata 10-11 éves fiú

1.Szigeti Gergő, (Heian Gyula)

2.Ötvös Ádám, (Heian Gyula)

3.Urbán Dániel (Békéscsabai Lakótelepi SE Shotokan)

Kata Haladó 10-11 fiú

1. Kis Milán (Banatski CVET),

2. Veres József (Gyulai Karate SE),

3.Danilo Zvijetic (Banatski CVET,)

3.Tót Norbert (Békéscsabai Lakótelepi SE Shotokan)

Kata Kezdő lány 12-13

1.Bobis Gerda (Nagyszalonta)

2.Kovács Fanni (Békéscsabai Lakótelepi SE Shotokan)

3. Urbán Brigitta (Békéscsabai Lakótelepi SE Shotokan)

Kata Kezdő 6-11 lány

1.Kis Ana (Banatski CVET)

2.Ivanic Radoslava (Banatski CVET)

Kata Kezdő 6-11 fiú

1.Bobis Krisztián (Nagyszalonta)

2.Spatz Gergő (Nagyszalonta)

3.Vágner Márk (Nagyszalonta)

3. Balog István (Békéscsabai Lakótelepi SE Shotokan)

Kata Kezdő 12-13 fiú

1.Bagos Zsombor (Nagyszalonta)

2.Német Zsombor (Heian Gyula)

3.Győrfi Nándor (Békéscsabai Lakótelepi SE Shotokan)

Kata Haladó 12-13 lány

1.Matic Marija (Banatski CVET, Zrenjanin)

2. Zahorán Kitty (Békéscsabai Lakótelepi  SE Shotokan)

3.Jelena Radovancev (Banatski CVET)

3.Aleksandra Lakatos (Banatski CVET)

Kata Haladó 12-13 fiú

1.Filip Gerhardt (Banatski CVET)

2. Marko Rakic (Banatski CVET,Zrenjanin)

3.Mazán Tamás (Békéscsabai Lakótelepi SE Shotokan)

Kata Kezdő 14-15 fiú

1.Vágner Norbert (Nagyszalonta)

2. Magyar Ferenc (Heian Gyula)

3. Nagy Csongor (Nagyszalonta)

3. Kenéz  Szilárd (Nagyszalonta)

Kata Haladó 14-15 fiú

1.Borsi János (Nagyszalonta)

2.Imre Márton (Gyulai Karate SE)

3.Nenád Radojcin (Banatski CVET)

3. Norbert Tot (Banatski CVET)

Kata Kezdő 16-18

1. Darvas Zoltán (Mondo SE, Szeged)

2. Kerényi László (Heian Gyula)

Kata Haladó 18 férfi

1.Tordai Botond (Nagyszalonta)

2.Balázs István (Nagyszalonta)

3. Rénes Lóránd (Nagyszalonta)

Ketzdő Csapat Kata

1.Nagyszalonta 1 (1.Bobis Krisztián, Spatz Gergő,Vágner Márk)

2.Nagyszalonta 2 (Nagy Csongor, Kenéz Szilárd, Bagosi Zsombor)

Haladó Csapat Kata Felnőtt férfi:

1.Nagyszalonta (Balázs István, Tordai Botond, Borsi János)

2.Banatski CVET (Danilo Cvijetic, Marko Rakic, Filip Gerhardt)

Nők: 1. Banatski CVET (Milica Metitic, Aleaandra Lakatos, Jelena Radovancer)

Kumite (küzdelem):

Kezdő 10-11 lány

1. Bobis Denisa (Nagyszalonta)

2. Sáli Boglárka (Békéscsabai Lakótelepi SE ZNBR)

3. Rákóczi Réka (Békéscsabai Lakótelepi SE ZNBR)

3. Nyeste Laura (Békéscsabai Lakótelepi SE ZNBR)

Kezdő 6-9 fiú

1.Bobis Krisztián (Nagyszalonta)

2.Vágner Márk (Nagyszalonta)

Haladó 12-13 lány

1.Zahorán Kitti (Békéscsabai Lakótelepi SE Shotokan)

2. Matic Marija (Banatski CVET)

3.Milica Metikos (Banatski CVET)

Haladó 12-13 fiú

1.Tóth Norbert (Békéscsabai Lakótelepi SE Shotokan)

2.Mazán Tamás Békéscsabai Lakótelepi SE Shotokan)

3. Filip Gerhardt (Banatski CVET)

Haladó 11-14 fiú

1.Nenad Rodojcin, (Banatski CVET)

2.Kis Milan (Banatski CVET)

Kezdő 16-17 fiú

1.Darvas Zoltán  (Mondo Karate Szeged,)

2.Vágner Norbert (Nagyszalonta)

Haladó 16-17 fiú

1.Balázs István(Nagyszalonta)

2.Vasic Stefan,(Banatski CVET)

Haladó 18 férfi

1. Kovács Norbert (Mondó Karate Szeged,)

2. Rénes Lóránd (Mondó Karate Szeged)

3. Vukelic Nikola (Banatski CVET)

A verseny támogatói voltak: Békés Megyei Harcművész Szövetség, Békéscsabai Lakótelepi SE, Secret-Őr Vagyonvédelmi KFT.,Mester Klub