Szombathelyen a Controll Sportegyesület rendezésében került sor az idei Kick-Box Felnőtt és Master Class Magyar Bajnokság döntőjére. A felnőtt korosztály küzdelmeit minden sportágban megkülönböztetett figyelem kíséri, hiszen képet ad az adott sportág állapotáról is . A megszerzett magyar illetve országos bajnoki címek egyben a klubok eredményességét is fémjelzik. A Békéscsabai JALTE-Debreczeni team csapata hosszú évek óta elsősorban az utánpótlás korosztály eredményességéről híres. A csapat vezetőedzője, a sokszoros Világ – és Európa-bajnok Debreczeni Dezső mester mindig várta azt, a hogy a felnőtt mezőnyben is eredményes legyen gárdája. Célul tűzte ki a felnőtt korosztály eredményes versenyzését, megtartását.
S most Szombathelyen ez is elkövetkezett, hiszen beértek azok a versenyzők, akik hosszú évek óta utánpótlás korúként fejlődtek a szakosztályban. Küzdelmi kategóriában ez most öt aranyérmet eredményezett. A magyar bajnoki címet szerző versenyzők közül ráadásul ketten, Debreczeni Frida és Tóth Izabella még első éves junior korosztályúak, ennek ellenére hazavitték a megérdemelt bajnoki kupát. Itt majd eldől, hogy melyik világversenyre fókuszálnak majd. Debreczeni Fridának ráadásul a szoros és kiélezett döntőben a felnőtt válogatott Török Szonját sikerült legyőznie – idén már másodszor . Tóth Izabella „házi döntőt” vívott klubtársával, Pántya Rékával. A férfiaknál Viczián Dániel magabiztosan nyerte súlycsoportját csak úgy, mint felsőbb súlycsoportban klubtársa, Malatyinszki Bendegúz. A masters korosztályban a sérüléssel bajlódó Sipos Klára point-fightingban nyert és a másik két szabályrendszerben ezüstérmet szerzett. Az idei magyar bajnokság így a point-fighting szabályrendszerben öt magyar bajnoki címet hozott, de mellette ezüst érmek is születtek Pántya Réka és Opauszki Dávid jóvoltából. is akadt, s így a point-fighting szabályrendszerben a legeredményesebb klub a Békéscsabai JALTE Debreczeni team gárdája lett.
A formagyakorlatos versenyzők is tatamira léptek. Itt az orosházi színekben induló Bak Ágnes Panna egy ezüst és egy bronzéremmel lett gazdagabb. Itt a verseny főbírája a kondorosi Litauszki László mester volt.
Összegezve a Szombathelyen lebonyolított Kick-Box Felnőtt és Master Class Magyar Bajnokság – amelynek színvonalas megrendezéséért elismerő levélben mondott köszönetet a rendező Controll sportegyesületnek Juhász Gábor a magyar szövetség elnöke – igazi áttörést jelentett . Az régen megfogalmazott igény, hogy ne csak utánpótlás korosztályban hanem a felnőttek közt is eredményesek legyenek a Békés megyei szövetséghez tartozó klubok, most teljesült.
Remélhetőleg nem csak egy kiugrott eredményről van szó hanem hosszabb távon is megmarad ez a sikeres tendencia.
EREDMÉNYEK:
POINT-FIGHTING szabályrendszer
69 kg
1.Viczián Dániel (Békéscsabai JALTE-Debreczeni team)
89 kg.
1.Malatyinszki Bendegúz (Békéscsabai JALTE-Debreczeni team)
94 kg.
2.Opauszki Dávid (Békéscsabai JALTE-Debreczeni team)
50 kg.
1.Debreczeni Frida (Békéscsabai JALTE-Debreczeni team)
65 kg.
1.Tóth Izabella (Békéscsabai JALTE-Debreczeni team)
2.Pántya Réka(Békéscsabai JALTE-Debreczeni team)
Masters korosztály
65 kg.
1.Sipos Klára (Békéscsabai JALTE-Debreczeni team)
LIGHT-CONTACT szabályrendszer
Masters korosztály
65 kg.
2.Sipos Klára (Békéscsabai JALTE-Debreczeni team)
KICK-LIGHT szabályrendszer
Masters korosztály
65 kg.
2.Sipos Klára (Békéscsabai JALTE-Debreczeni team)
FORMAGYAKORLAT szabályrendszer
Kreatív pusztakezes forma
2.Bak Ágnes Panna (Contact KTHE Orosháza)
Pusztakezes zenés forma
Bak Ágnes Panna (Contact KTHE Orosháza)






Leave a Reply